Nature Snap Facts

SnapChatı‘ı kullanmayanlar için kısaca belirtmek gerekirse;son zamanların en popüler mobil uygulamalarından biri. SnapChat ile bir fotoğraf çekip arkadaşınıza gönderiyorsunuz fakat gönderdiğiniz kişi fotoğrafı en fazla 10 saniye için görüntüleyebiliyor. İkinci kez fotoğrafa bakma şansı yok. Maksimum 10 saniye fotoğrafa bakabiliyor. Türkiye’de çok fazla kullanılmasa da Amerikan gençliği tarafından oldukça sevilen ve kullanılan bir uygulama.

BU mecraya özel çok başarılı bir sosyal sorumluluk çalışması yapılmış. Mesajı açan kişiler 10 saniye içinde insanoğlunun doğayı nasıl yok ettiğini görüyor. Bu tür farklı mecralara özel tasarlanan yaratıcı fikirleri çok seviyorum. Türkiye’de doğanın maksimum derecede yok edildiği bugünlerde bizim de bu tür yaratıcı çalışmalara ihtiyacımız var.

Manchester United & Google+

Dünyanın dört bir yanında yaşayan Manchester United taraftarının desteğini derbi maçında canlı olarak tüm dünyaya nasıl gösterebilirsiniz? Yine yaratıcı fikir ve teknolojinin birleşmesiyle çok güzel bir çalışma olmuş. 16 Mart günü sırf bu çalışmayı görmek için maçı izleyeceğim.
Diğer bir yandan Google, sosyal paylaşım platformu olan Google+  ürününü yaşatmak için elinden geleni yapıyor. Çok önceden pes edeceklerini tahmin ediyordum.

Google+_CoverPhoto_Ani_v10[6]