Pazarlamanın popüler mesleği: “Sosyal Medya Uzmanı”

Her yazısını merakla ve zevkle takip ettiğim Serdar Kuzuluoğlu‘nun son blog yazısı yine çok başarılı. En son yazısını pazarlamanın popüler mesleği olan “Sosyal Medya Uzmanı” hakkında yazmış. Yazının tamamını aşağıdaki link’ten okuyabilirsiniz fakat özellikle bir kısmını yinelemek istiyorum;

“Şahsen uzmanlığı sosyal medya eksenine değil, iletişimde arıyorum. Esas marifetin sosyal medya araçlarına hakim olmak değil, iletişimi bilmek olduğunu düşünüyorum. İyi bir iletişimcinin (kaçınılmaz olarak) sosyal medyaya da hakim olması gerektiğini savunuyorum. Zira yapılan iş özünde marka ve müşterisi arasında mümkün olduğunca kalıcı ve anlamlı bir iletişim kurma çabasından ibaret. Mecra, kapasite ve yeteneklerinin farklılığı benim gözümde küçük ayrıntılar olarak kalıyor.

Yıllardan beri anlatmaya çalışıyorum, esas olan iletişimci olmaktır. Sosyal medya denilen şey uzay bilimi değil, herkes bir şekilde öğrenebilir fakat iletişim bilimini öğrenmek emek ve zaman ister. İletişim bilimini iyi bilen biri için iletişim kanalı hiç fark etmez, bugün sosyal medya üzerinden iletişim yapar, yarın uzayda outdoor çalışması yapar.

Yazının tamamını mutlaka okumalısınız: Nasıl Sosyal Medya Uzmanı olunur?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.