The Most Powerful Arm

Duchenne kas distrofisi bir kas hastalığıdır. Hastalıkla ilgili Wikipedia açıklaması: “Bacak ve kalça bölgesinden başlayarak tüm vücut kaslarının kuvvetten düşmesi ve körelmesi sonucunda hasta hareket kabiliyetini kaybeder.” 

Çocuklar bu hastalık yüzünden küçük yaşta kaslarını kullanma yeteneğini kaybediyorlar, hatta kendi isimlerini bile yazamaz duruma geliyorlar. Avustralya’da Save Our Sons adlı sivil toplum kuruluşu bu problemi çözmek adına Most Powerful adlı bir bionik bir kol icat etmiş. Bu özel kol sesle çalışıyor ve hastaların söylediklerini kağıda döküyor. Sivil toplum kuruluşunun bionik kol ile ilgili daha fazla araştırma yapabilmek adına bütçesel desteğe ihtiyacı var.

Bağış toplayabilmek adına özel bir iletişim çalışması yapmışlar. Avustralya hükümetinden finansal destek istemek için internetten imza toplamaya başlamışlar. İşin güzel tarafı atılan her imza üretilen prototip kol tarafından yapılıyor. Facebook ile login oluyorsunuz ve sizin adınızı gerçek bir kağıda yazıyor. Ayrıca canlı yayın ile bu işlemi izleyebiliyorsunuz. Ekran görüntüsünü de Facebook fotoğrafı olarak sizle paylaşıyor. Aşağıda benim imzam yer alıyor. Basit bir işlem ile siz de projeye destek olabilirsiniz. Destek olmak için: http://www.themostpowerfularm.com/

522010_10152744183920206_565971115_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.