Apple TV artık Türkiye’de

Aralık ayında iTunes’un Türkiye pazarına açılmasıyla birlikte merakla beklenen Apple TV; Ocak 2013 itibariyle Bilkom distribütörlüğünde Türkiye pazarına giriyor. Apple TV  Fransa‘da 109 € , İspanya‘da ise 112 €. Yani yaklaşık 250 TL’ye geliyor. Türkiye’de önerilen peşin fiyatı ise 294 TL. Fiyat aralığı bu kadar azken Avrupa’dan almanızı önermem çünkü Türkiye’den alacağınız ürünün 2 yıl resmi distribütör garantisi olacak.

apple-tv
Kısaca Apple TV’den bahsetmek gerekirse;  iTunes Store üzerinden bağlanacağınız Apple TV ile 1080p çözünürlüğünde pek çok filmi, video klibi, canlı spor müsabakalarını, haberleri, en sevdiğiniz oyunları, fotoğraf slayt gösterilerini; kısacası izlemek istediğiniz her şeyi geniş ekran televizyonunuzda kablosuz olarak oynatabileceksiniz. Dilerseniz AirPlay sayesinde iPhone, iPad ve iPod touch’ınızdan yayın yapabileceksiniz. iTunes arşiviniz ile eş zamanlamanıza gerek yok. Yani bu cihazlardaki görüntüleri anında televizyonunuza aktarabiliyorsunuz.

Sinema sektörü içinde sevindirici bir haber çünkü Türk filmlerini satın alanlar olabilir buda onlar için ekstra bir gelir kaynağı olacaktır.

Bu ürünü almayı düşünenler mutlaka şu ürünü de bir göz atmalı: iTunes Match

Ayrıca ürünle ilgili detaylı bir inceleme okumak isterseniz şu yazıya mutlaka göz atın: Apple TV

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.