Film Önerileri – Vol. 1

Eski bir Sinema, Televizyon öğrencisi olarak en büyük hobilerimden biri Film ve Yabancı dizi izlemek. Elimden geldiği kadar iyi bir seyirci olmaya çalışıyorum. Klasik Hollywood filmleri dışında bağımsız filmleri de izlemeye çabalıyorum. Bundan sonra beğendiğim filmleri, dizileri elimden geldiği kadar paylaşmaya çalışacağım.

Son zamanlarda tesadüfü olarak çok güzel filmler izledim, aşağıdaki dört filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum. Gerçekten hepsi de çok başarılı ve güzel filmler. Diğer film önerilerini yazının devamında görebilirsiniz.

Amour (2012)

Kişisel olarak Haneke’yi çok severim. Bu sene Oscar’da en iyi yabancı film ödülünü açık ara alacağını düşünüyorum. Amour, çok sade ama gerçekçi ve olabildiğince çarpıcı bir film. Hüzünlü bir hikaye anlatıyor bundan dolayı mutsuz olduğunuz bir günde izlememenizi öneriyorum çünkü oldukça etkileyeci bir film.

amour-movie-poster

 

The Perks Of Being a Wallflower (2012)

Senaryosu Perks of Being a Wallflower adlı kitaptan uyarlanmıştır. Kitabın yazarı aynı zamanda yönetmenliğini de üstlenmiştir.  Malasef Türkiye’de gösterime girmedi. Film, IMDB Top 250 ‘de 210. sırada yer alıyor. Herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği doğal, abartısız, sıcak ve samimi bir film.

hr_The_Perks_of_Being_a_Wallflower_8

 

Anna Karenina (2012)

Bir klasiğin sinemaya aktarılması hiç kolay değil diye düşünüyorum. Kitabını okumadım fakat filmi oldukça farklı bir sinema diline sahip. Son zamanlarda izlediğim filmlerden çok farklı bir anlatımı var, sırf bu yüzden bile izlemenizi öneriyorum.

anna-karenina-movie-poster

Juno (2007)

2007 yapımı, 63 tane ödül kazanmış çok güzel bir film. Farklı bir sevgi hikayesi anlatıyor, eğlenceli ve neşeli bir film.

juno-movie-poster

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.